A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Новини

Дата: від до Скинути

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У період з 25 листопада до 10 грудня відбуватиметься щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини. Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

14:44 30.11.2023

25 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні

 Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодомору 1932 – 1933 років і масових штучних голодів 1921 -1923 і 1946 – 1947 років, цьогоріч цей день припадає на 25 листопада. Цілеспрямоване знищення українців радянською владою під час Голодомору в 1932 – 1933 роках залишається незагоєною раною в генетичній пам’яті нашого народу. Окупаційна політика «совєтів» привела до втрат мільйонів життів наших земляків. Дізнаючись про страшні сторінки історії, все більше країн сьогодні визнають Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу. Голодомор – страшна трагедія в історії нашої держави. І, щоб не повторилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них. З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору вчитель історії Коваль В.П. та бібліотекар Кравчук О.І. провели годину спілкування «90 – ті роковини голодомору» з учнями 8-а класу. На якій діти згадували про трагічне минуле свого народу, переглянули документальний фільм «Голодомор 1932-1933 р.р.». Все це викликало у школярів багато роздумів: про життя, про країну, про минуле, сьогодення і майбутнє.

13:52 24.11.2023

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір. Вже другий рік поспіль День Гідності та Свободи відзначається на тлі війни. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора. У ці дні наші воїни захисники героїчно боронять нашу свободу у битві з російськими загарбниками. З нагоди пам’ятної дати в бібліотеці оформлена тематична викладка книг «Євромайдан: події, люди, час». На виставці представлена література про хроніку подій, які відбувалися на майдані, про героїв Євромайдану, які заради свободи та кращого майбутнього свого народу поклали на вівтар найдорожче, що у них було – життя. З учнями 10 класу проведений виховний захід «Революція гідності: як це було…». Мета заходу: формувати у школярів ціннісного ставлення до України, прав та свобод людини. європейського вибору українців; розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності; виховувати патріота,  громадянина, готового захищати свою Батьківщину.

14:16 21.11.2023

10 листопада - Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

До Всесвітнього дня науки бібліотекар Кравчук О.І. разом з учнями 10 класу провели захоплюючий пригодницький квест "У королівстві природничих наук". Десятикласники поділилися на дві команди "Білки" та "Еретроцити", які виконували завдання природничого характеру, збирали п'ять ключів, щоб відгадати ключове слово. Лише виконавши завдання у  "Залі відомих дослідників світу", "Кубика Блума", "Тронна зала" королеви Флорофауни", "Володаря світу", "Вежа трьох мудреців", "Скарбниця співучих птахів" учні змогли дістатися до скарбниці. Учасники відмінно та злагоджено пройшли випробування, відгадали ключове слово "Знання". Дійшли до висновку, що знання - найцінніший скарб у королівстві наук.

14:33 09.11.2023

Літературна гра "У світі чарівної казки"

З учнями 1 класу проведено літературну гру «У світі чарівної казки». Мета заходу  – в ігровій формі поглибити знання дітей про народні казки, розвивати творчі здібності, виховувати шанобливе ставлення до української народної творчості.

15:30 03.11.2023

Інтерактивний кардмейкінг

  Виготовлення книжкової закладинки, присвячений Всеукраїнському місячнику шкільних  бібліотек. "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

14:47 20.10.2023

Бесіда на тему: «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»

16 жовтня бібліотекар провела бесіду на тему: «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»  до 79 річниці визволення України  від фашистських загарбників для учнів, які навчаються на інклюзивній формі навчання. Мета: поглибити знання учнів з історії ІІ світової війни; вшанувати пам’ять загиблих визволителів; виховати любов і повагу до історії країни, ветеранів і учасників війни; формувати у дітей почуття гідності, доброти , милосердя. Проведена бесіда «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні» нікого не залишила байдужим! 

13:49 16.10.2023

Година спілкування "Козацькому роду нема переводу"

До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек що відбувається під гаслом "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" з учнями 5 класу та бібліотекарем (Кравчук О.І.) була проведена година спілкування "Козацькому роду нема переводу". Де діти дізналися про історію козацтва.

08:52 16.10.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора