A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Профорієнтація

Профорієнтація - інструмент, який допомагає виявити сильні та слабкі сторони дитини, його мотивацію й бажання, можливо, виявити сфери діяльності, про які вона сама навіть не підозрювала, що їй це цікаво.

Раніше професійна орієнтація (в тому числі її психологічні аспекти) розглядалася з позицій тимчасової допомоги старшокласнику у його професійному самовизначенні, для вибору професії раз і на все життя.

Проте виявилось, що на практиці такий шлях часто не дає бажаних результатів. Адже коли поради і навіть вимоги профорієнтатора починав виконувати конкретний випускник з власними поглядами, певним досвідом, унікальним набором індивідуальних властивостей, прогнозованого позитивного результату досягти неможливо. Більше того, прагнення діяти відповідно до конкретних вимог може призвести до непередбаченої ситуації — професія ніби вибрана правильно, а в процесі навчання з'являється незадоволення нею, що призводить до внутрішнього конфлікту особистості. Це тому, що людина постійно розвивається, і та професія, яка влаштовувала її три роки тому, може більше не задовольняти. Професійна орієнтація не закінчується вибором професії, вона актуальна протягом всього життя людини.

У процесі профорієнтації здійснюється робота профорієнтолога, до якої він залучає учнів на всіх етапах їхнього навчання. Робота з профорієнтації охоплює такі етапи: інформаційний (профосвіта), діагностичний, консультування, трудових спроб, співбесіди.

Перший етап — інформаційний. Перш ніж обрати професію, абітурієнти мають отримати максимум інформації про професії, їх зміст, статус на ринку праці, рівні освіти, перспективи працевлаштування, можливості продовження навчання.

Другий етап — діагностика. Для того, щоб обрати якусь конкретну професію, абітурієнт має визначити, які у нього схильності, інтереси, чи усвідомлює він до кінця свій вибір.

Третій етап — консультування. Передбачається, що протягом консультацій кожен абітурієнт отримає індивідуальну консультативну допомогу у виборі професії з використанням професіограм і психограм. Також проводиться робота зі схемою аналізу професій. У процесі професійної консультації може здійснюватися (відбуватися) переорієнтація абітурієнтів на іншу професію (спеціальність), якщо обрана ним професія є неактуальною або не відповідає здібностям абітурієнта, однак кінцевий вибір залишається за ним.

Четвертий етап — трудові спроби. На цьому етапі майстри виробничого навчання або педагоги проводять практику з абітурієнтами, які первинно визначилися з професією (спеціальністю) в лабораторіях і навчально-виробничих майстернях закладів професійного навчання. Під час трудових спроб абітурієнти знайомляться з робочими місцями, їх технічним оснащенням, порівнюють свої очікування з реальними умовами трудової діяльності, оцінюють свої можливості в обраній професії.

П'ятий етап — співбесіда. Адміністрація та роботодавці спілкуються індивідуально з кожним абітурієнтом. Мета співбесіди — визначити, чи готовий працювати абітурієнт, і в разі його готовності запропонувати йому певну вакансію.

Послуги профорієнтації зазвичай надаються фахівцями Державної служби зайнятості у міських чи обласних центрах зайнятості.

 

Дата: від до Скинути

День відкритих дверей у Київському національному університеті культури і мистецтв

 Мрія абітурієнтів Університету культури про День відкритих дверей  здійснилась. Днями учні 11 класу Жашківського опорного ліцею №2 завітали до вишу, аби ознайомитись з новими умовами вступу та остаточно визначитись із майбутньою професією.  На вступників чекала інформативна екскурсія університетом, у якому функціонують 10 престижних факультетів: кіно і телебачення; дизайну і реклами; музичного мистецтва; режисури естради; інформаційної політики і кібербезпеки; готельно-ресторанного і туристичного бізнесу; журналістики і міжнародних відносин; хореографічного мистецтва; івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу; театру та кіно.

12:14 22.02.2024

Уманський державний педагогічний університет

Підготовка громадян України до вступу у заклади освіти. Уманський державний педагогічний університет розпочав прийом заяв та документів для підготовки громадян України до вступу у заклади освіти (далі – ПГУ). Під керівництвом досвідчених викладачів довузівська підготовка націлена на підготовку майбутніх вступників (випускників 11 класу) для складання національного мультипредметного тесту та підготовку з узагальнення та систематизації знань учнів закладів середньої освіти ІІ ступеню (гімназії) (випускників 9 класу).

15:16 12.10.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора