A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Новини

Дата: від до Скинути

Екскурсія до бібліотеки учнів 1 класу

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів. Першокласники нашої школи завітали на екскурсію до шкільної бібліотеки. Їх вразила кількістю книг та різноманіття книжкових виставок.Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності свідчили про те, що їм дуже сподобалася цікава та пізнавальна екскурсія. Сподіваюсь, що бібліотека стане для першокласників улюбленим місцем для читання.

13:44 13.10.2023

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня, відповідно до указу президента у 1998 році, відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу; це один із інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. З учнями 4 класу бібліотекар Кравчук О.І. підготувала й провела літературне читання "Книга - незбагненний світ у твоїх руках".

12:49 02.10.2023

День пам'яті жертв Бабиного Яру

29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту. До цієї дати вчитель історії Коваль В.П. та бібліотекар Кравчук О.І. підготували та провели з учнями 11 класу інформаційну годину "Трагедія Бабиного Яру- найтяжчий злочин проти людства". Метою заходу було увінчення пам'яті масового вбивства євреїв в Україні, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України.Це є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

12:46 28.09.2023

22 вересня — День партизанської слави

22 вересня в Україні відзначається Національний день партизанської слави. Метою цього свята є вшанування пам’яті партизанів та підпільників, а також нагадування новітньому поколінню про їхній подвиг, який допоміг наблизити довгоочікувану перемогу в Другій Світовій війні.З нагоди Дня партизанської слави учні 10 класу разом з учителем історії Коваль В.П.та бібліотекарем Кравчук О.І. провели  годину спілкування "Юні борці партизани".

14:37 22.09.2023

23 травня День Героїв

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролися та  продовжують боротися за рідну землю протягом не одного століття. Українські Герої – це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди. З нагоди Дня Героїв 23 травня у Жашківському ліцеї №2 було проведено бібліотекарем Кравчук О.І. і класним керівником Маламурою С.П. бібліотечний урок «Герої не вмирають» учасниками якого стали учні 10 класу. Розпочали урок з урочистої хвилини мовчання. Учні переглянули освітнє відео до Дня Героїв, ознайомилися з виставкою книжок «Герої України», десятикласники презентували постери, присвячені героям України.

14:29 23.05.2023

Вишиванка - символ української душі

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть. День вишиванки -  відносно нове народне свято, покликане  сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2023 році День вишиванки припадає на 18 травня.

13:16 18.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора