29 січня - День пам'яті Героїв Крут

29 січня в 9 класі вчителем історії Коваль В.П. та бібліотекарем Кравчук О.І. був проведений круглий стіл до  Дня пам'яті Героїв Крут . Учні ознайомилися з подіями 29  січня 1918 року про бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Мета заходу: формувати в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого.

13:12 29.01.2024

22 січня - День Соборності України

22 січня український народ відзначає  — День Соборності України. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни.  Вчитель історії Коваль В.П. та бібліотекар Кравчук О.І. провели для учнів 10 класу годину спілкування «Вона наш сарб і наша мрія: соборна, вільна Україна» присвячену Дню Соборності України.

09:44 22.01.2024

Година спілкування присвячена 70-річчю утворення Черкаської області «Черкащина – серце України»

У рамках відзначення 70 річчя з дня утворення Черкаської області, 15 січня з учнями 5 класу  була проведена година спілкування «Черкащина – серце України», яка була присвячена утворенні Черкаської області.  На якій п’ятикласники  ознайомилися з  визначними місцями Черкащини, дізналися більше про історію рідного краю.   Адже Черкащина - серце України.  Під час заходу учні  відкрили для себе багато цікавих фактів.

15:35 18.01.2024

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У період з 25 листопада до 10 грудня відбуватиметься щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини. Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

14:44 30.11.2023

25 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодомору 1932 – 1933 років і масових штучних голодів 1921 -1923 і 1946 – 1947 років, цьогоріч цей день припадає на 25 листопада. Цілеспрямоване знищення українців радянською владою під час Голодомору в 1932 – 1933 роках залишається незагоєною раною в генетичній пам’яті нашого народу. Окупаційна політика «совєтів» привела до втрат мільйонів життів наших земляків. Дізнаючись про страшні сторінки історії, все більше країн сьогодні визнають Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу. Голодомор – страшна трагедія в історії нашої держави. І, щоб не повторилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них. З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору вчитель історії Коваль В.П. та бібліотекар Кравчук О.І. провели годину спілкування «90 – ті роковини голодомору» з учнями 8-а класу. На якій діти згадували про трагічне минуле свого народу, переглянули документальний фільм «Голодомор 1932-1933 р.р.». Все це викликало у школярів багато роздумів: про життя, про країну, про минуле, сьогодення і майбутнє.

13:52 24.11.2023