Правила поведінки здобувача освіти

Вступаючи до ліцею, учні та батьки погоджуються виконувати обов’язкові для всіх правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх виконання.

Правила поведінки базуються на чинному законодавстві України.

Пунктуальність

• Кожен учень має приходити до школи не пізніше 8:20, а о 8:28 (за першим дзвінком) має бути в класі, готовим до початку уроків.
  • Під час перерв учні впорядковують свої справи та робоче місце, щоб урок починався вчасно.

Поведінка під час уроків і перерв

Учні:

• уважно працюють у класах під час уроків та не заважають іншим;
  • старанно виконанують завдання, які ставить учитель;
  • упродовж усього уроку перебувають у класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити з дозволу вчителя;
  • під час перерв учні мають поводитись чемно,дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, щоб не зашкодити собі та оточенню.
  • Залишати ліцей можна після закінчення всіх уроків, а до закінчення лише з дозволу учителів, представника адміністрації або медичного працівника за попереднім погодженням з батьками.

Пропуск занять

• Учень, відсутній на заняттях з причини хвороби до 3-х календарних днів, може відвідувати ліцей без надання довідки від лікаря, але за заявою або письмовим поясненням батьків.
  • Учень, відсутній у ліцеї з поважних причин чи з причин хвороби упродовж 10 днів і більше, має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном, або пояснення від батьків.
  • Якщо учень не може відвідувати ліцей через хворобу або з будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня класному керівнику.
  • У разі пропуску 10 навчальних днів без поважної причини, без будь-яких пояснень від батьків, упродовж навчального року, передається повідомлення на розгляд Служби у справах дітей Жашківської міської ради.

Зовнішній вигляд учнів школи

Діловий стиль одягу

• У ліцеї встановлений офіційно-діловий стиль одягу. Це невід’ємний елемент корпоративної культури.
  • Дівчатам рекомендовано дотримуватися вимог ділового стилю у зачісці, макіяжі й манікюрі, прикрасах.

Атрибути, символи

• Елементом шкільного одягу може бути знак чи символ, що вирізняє учнів певного класу серед інших (за бажанням здобувачів освіти чи їхніх батьків).

Спортивна форма

• Під час уроків фізичної культури учні мають бути переодягнені у форму, зручну для заняття спортом. Волосся у дівчаток має бути охайно зібраним.

Персональні гаджети

• Учні несуть персональну відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших гаджетів.
  • Використання мобільних телефонів не повинне заважити освітньому процесу.
  • Використання гаджетів можливе під час уроку з освітньою метою та з дозволу вчителя.

Безпека в ліцеї

Усі учасники освітнього процесу в ліцеї:

• поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч;
  • старші учні поводяться ввічливо, піклуються про молодших ліцеїстів;
  • учні бережуть майно ліцею, дбають про чистоту та порядок на території ліцею;
  • знущання, приниження, цькування, залякування, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, бійки, неповага, обман, фальсифікація, крадіжки, плагіат, зухвала, агресивна поведінка, опір педагогам, нецільове використання гаджетів, комп’ютерів, Інтернет, публічний нав`язливий показ прихильності, інші прояви булінгу є неприпустимими формами поведінки у ліцеї та за її межами.
  • На території ліцею не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибухо- та вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

Матеріальна відповідальність

• Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.
  • Учні відповідають за збереження свого майна.
  • Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, ліцей не несе відповідальності.
  • Загублені речі можна забрати у спеціально відведеному місці на першому поверсі ліцею.

Під час повітряної тривоги

Під час повітряної тривоги учні повинні дотримуватися певних правил безпеки, щоб забезпечити свою безпеку та безпеку оточуючих. Ось деякі рекомендації щодо правил поведінки під час повітряної тривоги у навчальному закладі:

1. Спокій та впевненість: Учні повинні залишатися спокійними та впевненими під час повітряної тривоги. Паніка може призвести до небезпечних ситуацій.

2. Відразу виконати вказівки вчителя або інших посадових осіб: У разі повітряної тривоги учні повинні відразу слухатися вказівки вчителя або інших посадових осіб, які відповідають за безпеку.

3. Швидко та організовано покинути приміщення: Якщо це вказано, учні повинні швидко та організовано покинути приміщення, використовуючи найближчий безпечний вихід.

4. Не залишати товаришів: Учні повинні намагатися не залишати своїх товаришів. Якщо хтось потребує допомоги, необхідно надати її, якщо це можливо, або повідомити про це вчителя.

5. Не відкривати двері без перевірки: Під час евакуації учні повинні уникати відкриття дверей без перевірки їх на небезпеку. Якщо двері гарячі або є ознаки небезпеки, краще шукати інший вихід.

6. Використання найближчого безпечного виходу: Учні повинні використовувати найближчий безпечний вихід для евакуації. Намагайтеся не блукати і не ризикувати безпідставними діями.

7. Зберігання спокою під час евакуації: Під час евакуації учні повинні залишатися спокійними та не тиснути один на одного. Важливо відстежувати інструкції та слідувати безпечним маршрутом евакуації.

8. Чекати на вказівки вчителя після евакуації: Після того, як учні евакуювалися до безпечного місця, вони повинні залишатися там, поки не отримають додаткові вказівки від вчителя або посадової особи.

Ці правила допоможуть забезпечити безпеку учнів під час повітряної тривоги та евакуації.