A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Психологічна служба школи

Дата: від до Скинути

Година спілкування " Зроби вибір - життя без залежностей"

„Минуле не вернуть, не виправить минуле ... А час не зупиняється, а молодість біжить. І миті жодної не можна повернути, Щоб заново, по-іншому прожить.”                                                                                         В. Симоненко

15:27 17.02.2025

Тренінг "Відвертість і довіра"

    17.02.2025 року у 4 класі соціальним педагогом Маринчук О. Б. проведено тренінг "Відвертість і довіра".    Для того, щоб встановити відверті стосунки між учасниками; допомогти дітям зрозуміти чи заслуговують вони на довіру та, чи вміють вони довіряти іншим. Довести учасникам тренінгу, що успішність взаємодії колективу залежить від ступеня відвертості та довіри.    Для цього використали такі вправи:  "Що спільне, а що різне", "Зроби комплімент", провели руханку сили "Раз, два, три", вправа "Пантоміма".,  перегляд мультфільму  на довіру.

15:23 17.02.2025

"Моє ментальне здоров'я, як важлива складова сьогодення"

Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 6 класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Моє ментальне здоров'я, як важлива складова сьогодення". Під час уроку учні навчалися різним технікам дихальних вправ, методик заспокоєння та активностей у вигляді руханок та фізкультхвилинок.  Діти завжди з цікавістю та захопленням виконують таку роботу, адже для кожного особисто це є можливість стабілізувати себе. Адже заняття з ментального здоров'я охоплюють різні аспекти, що сприяють розвитку психоемоційного благополуччя. Основними і важливими напрямками стало: - Розпізнавання емоції. -  Методи релаксації та управління стресом. - Підтримка позитивного мислення. - Покращення соціальних зв'язків. - Самодопомога та самоусвідомлення. - Психологічна стійкість. Саме такі заняття і практичні вправи,   допомагають усвідомлено ставитися до свого психічного здоров'я та працювати над його покращенням.

15:00 30.01.2025

Алгоритм дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі серед учнів ліцею

Запобігання та протидія домашньому насильству визначено одним із ключових напрямів виховної роботи у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році.  І це негативне явище дійсно потребує підвищеної уваги освітян, адже через наслідки війни  проблема непорозумінь та негараздів в українських сім’ях значно загострилась. Тож аби допомогти педагогам вчасно розпізнати факти домашнього насильства, що сталися з учнями, та розробити систему превентивних заходів, наша команда підготувала огляд наказу МОН від 02.10.2018 №1047, яким затверджено методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами. 

11:04 30.01.2025

Заняття з елементами тренінгу "Стрес та подолання його наслідків"

Людина не вибирає свою хворобу, але вона вибирає стрес – і саме стрес вибирає хворобу. рвін Ялом (професор психіатрії Стенфордського університету) 23.01.2025 р. соціальним педагогом Маринчук Оксаною Борисівною у 9-А та 9-Б класах  проведено заняття з елементами тренінгу "Стрес та подолання його наслідків." Метою цього заняття було: сформувати у школярів розуміння таких понять, як «стрес», проаналізувати разом з учнями фактори стресу, їх вплив на людину; встановити зв'язок між дистресом та його проявами; розвивати навики на практиці ефективно знижувати негативний вплив стресу.    В ході заняття виконали вправу "Мозковий штурм" - "Що ви знаєте про стрес?"; Учні поділились своїми думками: Що таке стрес? ;ознайомилися, яким небезпечним та шкідливим може бути дистрес та як його розпізнати; проговорили про шляхи його попередження та ослаблення,а для того, щоб  кожен зміг використати цю корисну інформацію, склали разом пам’ятку.     Виконали вправи: "Звуки природи", "Морозиво" для розслаблення свідомості. Вправу "Намалюй собі настрій", "Ритмічне дихання", щоб навчитися боротися зі стресом, уміти прислухатися до себе.

14:48 23.01.2025

Виховуймо у собі людину! Відзнаки за участь у Міжнародній ініціативі Всесвітнього Дня Гідності

   З 21 листопада (День Гідності та свободи України) по 10 грудня (Міжнародний день прав людини) Жашківський опорний ліцей №2, долучився до  міжнародної ініціативи Всесвітній День Гідності 21 листопада - 10 грудня 2024 року. Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було організовано та проведено тематичні заходи. Завдяки плідній співпраці та зацікавленості учнів та педагогів, було нагороджено сертифікатами, учнівство та заклад, за участь, організацію та виховання підростаючого покоління гідними людьми та громадянами своєї країни.        Метою заходів до Дня гідності стало підвищення усвідомлення учнів про важливість гідності та прав людини. Таким чином ми бережно виховуємо у дітей повагу до прав і гідності кожної людини та підтримки цих цінностей в суспільстві та особисто кожного. Як окремим і важливим пунктом, цьогоріч учні мали можливість ширше розглянути питання кібербезпеки.        Такі заходи допомагають учням виховувати почуття гідності, поваги до себе та до інших, розуміти, що таке свобода вибору, терпимість, відповідальність, взаєморозуміння тощо. Як казав Василь Сухомлинський: "Виховуй у собі Людину — ось що найголовніше, інженером можна стати за п’ять років, учитись на людину треба все життя."    Особливу вдячність висловлюємо організаторам за можливість бути частиною такої значущої події!  #ДеньГідності#EdCamp#gdignityUkraine#EdCamp

15:59 16.01.2025

Виховна бесіда "Впевненість у собі - крок до успіху"

15.01.2025 року соціальним педагогом Маринчук Оксаною Борисівною у 10 класі проведено виховну бесіду "Впевненість у собі — крок до успіху". Розвиток навичок самопрезентації. Технік позитивного мислення.       Метою цього заняття було дати дітям уявлення про поняття впевненості, її характерні ознаки, вербальні й невербальні вияви впевненості й невпевненості; розвивати особистісну рефлексію; виховувати почуття впевненості в собі; показати використання методу бесіди - фасилітації та казкотерапії для розвитку особистісної рефлексії.  В ході бесіди виконали вправу "Самопрезентація"; проведена групова робота над завданням визначити поведінку "Впевнену", "Невпевнену" і "Самовпевнену". Виконали вправи: "Якір", "Небо" з метою релаксації. Провели тестування "Наскільки ти впевнений в собі" за методикою Райдаса. Наприкінці учні записали головне правило впевненості: впевнена людина позитивно ставиться до своїх вчинків, вміє показати свою значущість, поважаючи та не принижуючи при цьому інших людей.

15:58 15.01.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора