A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

#НЕ_ВЕДИСЬ!!! #Stop_sexтинг !!!#НОВІ ДРУЗІ #ПОБАЧЕННЯ #ШАНТАЖУВАННЯ #ВИМАГАННЯ #LOL #ЧАТИТИСЯ #СТОРІЗ #ЛАЙК #МАСКИ #НАСИЛЬСТВО #ГЕЙМИТИ #ХЕЛП

Дата: 18.02.2021 20:46
Кількість переглядів: 93

Протягом 15-18 лютого 2021 року у Жашківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Жашківської міської ради Черкаської області були проведені уроки, класні години присвячені захисту дітей в цифровому середовищі.

НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ 

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн. Разом з цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті збільшилась вдвічі.

Із розвитком сучасних технологій мережа Інтернет стає невід’ємною складовою життя суспільства, а діти дедалі більше часу проводять у всесвітній павутині, відшукуючи нові знання, відповіді на нагальні питання, а також друзів, які не завжди є тими за кого себе видають. Необхідно зауважити, що світовій спільноті доводиться стикатися з новими викликами: а саме – це захист дітей у цифровому середовищі. Фільм «Безпека дітей в інтернеті»  дає пояснення старшокласникам про віртуальні пастки сексуального характеру, а також формує обізнаність про наявні ризики та відповідно – і стійкість до них.

 З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в інтернеті, для висвітлення загроз сексуального насилля онлайн та формування компетентності щодо захисту від сексуальних онлайн-пасток з учнями 1 класу було проведено заняття на тему: « Моя супер сила – безпека в інтернеті»,  «Не ведись».

Учні переглянули « 3 мультфільми про кібербулінг», «Як я перестала бути жертвою в інтернеті». Прослухали казку про черепашку Хаппі, яка спілкувалась з незнайомцями в інтернеті.

Учні познайомились з такими поняттями як онлайн-грумінг, секстінг, сексторшен, проводили аналіз різних вчинків користувачів у мережі , які можуть викликати підозри, дізналися про способи свого захисту та правила поведінки в ситуаціях, пов`язаних з проявом сексуального насильства в інтернеті.

У зв’язку з цим у 3 класі було проведено урок «Полювання на дітей в Інтернеті». Ознайомившись з поширеними онлайн ризиками, учні за допомогою цеглинок вибрали людей, до яких можна звернутись, якщо стали жертвою сексуального насильства онлайн. Зустріч з онлайн- знайомими в реальному житті діти розіграли в ролях, попередньо обговоривши всі обставини. «Картинна галерея» допомогла підвести підсумки. Учні, доповнюючи одне одного, розробили правила безпечної поведінки в Інтернеті.

В шостому класі проведено класну годину «Я не ведусь: я знаю, як спілкуватися в Інтернеті». Метою заходу було сформувати в учнів навички безпечного спілкування та безпечної поведінки в Інтернеті. Діти активно обговорювали тему заходу, відповідали на запитання, виконували вправи, підсумовували вивчене.

З учнями 7 клас було проведено урок на тему «Безпека в інтернеті». Мета уроку : сприяння залученню дітей до безпечного користування мережею Інтернет, ознайомлення із основними проблемами захисту інформації та безпеки в Інтернеті. В ході уроку було проведено гру «Які якості я ціную в друзях».

Обговорення правил у групах «Як убезпечити себе в інтернеті» .

Шкільний урок - це частина життя дитини і одночасно, це урок життя для нього. Це саме життя, повне проблем і радості відкриття.  На уроці четвертокласники вивчали міфи та факти що до сексуального насильства над дітьми. А також про психологічні прийоми, які можуть застосувати навіть маленькі діти, аби захистити себе. Прийоми - це п`ять правил безпечної поведінки. Тяжкий слід на житті та особистості дитини залишає травма насильства. Тільки ретельна і тривала робота допомагає зцілити психіку дитини. Насильству ні!!!

На уроці «Моя супер сила в інтернеті» другокласники прийшли до висновку, що інтернет, хоч і надає значну кількість можливостей, але сповнений ризиків для них . Його можна порівняти з містом ,де є багато  красивих затишних місць та приємних людей, але є й місця,  у які краще не заходити та  люди, із якими краще не заводити розмову.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора