Уроки в інклюзивних класах. Співпраця вчителя - предметника та асистента вчителя
Під час уроків в інклюзивних класах спостерігається співпраця вчителя - предметника та асистента вчителя. Їх спільна робота спрямована на роботу з дітьми з ООП та учнями класу
Для учнів з особливими освітніми потребами потрібно використовувати особливу стимуляцію, щоб допомогти їм зосередитись на сприйнятті матеріалу та виконанні завдань. Для результативного навчання вони потребують повноцінного задоволення різних потреб: візуальних, аудіальних, кінестетичних, процесуальних і поведінкових. Такою стимуляцією можуть стати використання адаптованих видів завдань, об’єднання учнів у підгрупи, ігрові методи. Присутність двох учителів у класі допоможе повноцінно реалізувати ці плани.
Вчителі предметники адаптують та модифікують навчальні програми, виходячи зі здібностей, умінь, навичок та розумових особливостей учнів з ООП. Для цих учнів готуються індивідуальні завдання, картки, схеми. Допомогти особам з ООП має асистент учителя.
Асистент вчителя допомагає іншому педагогічному працівникові при організації і реалізації навчального процесу, підтримує самостійність і активне залучення учня до усіх видів роботи, які здійснюються у закладі під час навчального процесу. Це означає, що він не прив’язаний до однієї чи кількох дітей, а працює з усім класом, звісно дитині з особливими освітніми потребами необхідно приділити більше часу, щоб, наприклад, пояснити завдання, але асистент вчителя так само може пояснити матеріал й іншим учням за потреби, відповідно до вимоги вчителя. Тобто для надання дітям підтримки, зокрема у формі додаткового часу чи місця, інструкцій чи матеріалів для навчання, асистент працює суто під керівництвом педагога.