27 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
Щорічно в Україні відзначають День української писемності та мови. Цього року вперше відзначався 27 жовтня. Традиційно у закладах освіти проводяться заходи, присвячені українській мові та її вивченню. Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура».
Цей захід ми присвячуємо рідній українській мові. Саме тій мові, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Адже, однією із найчисленніших мов слов’янського походження є саме українська мова, мова України, українського народу, наша рідна мова!
Наше свято ми провели у незвичайній формі, а у вигляді Квесту. У цікавій ігровій формі учні ознайомилися з розвитком слов’янської писемності та постатями, які відіграли важливу роль у становленні української мови. Учні об’єднувалися в команди, одержували маршрутні листи й, мандруючи, ознайомлювалися з новою інформацією. Після цього змагалися, виконуючи завдання. Зупинки були на всі смаки: «Співоча Україна», «Люби й знай свій рідний край», «Книго край», «Цифри й слова», «Історична вікторина», «Природа рідного краю», «Казкова», «Алфавітний калейдоскоп», «Чорна скриня», «Мовні цікавинки», «Мальовнича Україна», «Акровірш», «Здоров’я», «Латка на фразеологізм». Учителям вдалося залучити учнів до активної пізнавальної діяльності; забезпечити самовираження і саморозвиток кожного учасника квесту; виховувати вміння працювати в команді. Його ми присвятили її величності українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, те, чим оформлюємо свої думки, у що вливаємо емоції, є справжнім дивом, великим і прекрасним.
Наше свято – це поетична передмова до досконалого вивчення рідної мови. Вивчати її, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею – обов’язок кожного справжнього українця.
Сьогодні, ми ще раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою. Після закінчення квесту було проведено підсумки та нагороджено переможців.