A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

   Вітаємо вас з Днем Соборності України!

Дата: 17.02.2022 15:11
Кількість переглядів: 60

 

Кожного року 22 січня вся Україна святкує День Соборності. У даній статті ми хочемо розповісти походження данного свята та його традиції.

     Свято було встановлено відповідно до указу Президента України 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) до єдиної української держави.

     У січні 1918 року було створено Українську Народну Республіку (УНР), а на площах, що входили до складу Австро-Угорської імперії, було створено Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох країн у Фастові заключили передоб'єднавчий договір. 22 січня 1919 року ця угода, що увійшла до історії як Акт «Злуки» (Велика Злука) — акт об'єднання земель України, була оприлюднена в Києві на Софійській площі.

     Хоча нашій державі на той буремний час не вдалося зберегти свою єдність та повну незалежність, Акт «Злуки» став тим потенційно реальним втіленням всієї вікової мрії українців про свою свободу та суверенну державу.

     Єдиною наша країна пробула зовсім недовго: важкий економічний та воєнний стан, взаємні негаразди, недовіра у владних кабінетах призвели до того, що вже за декілька місяців після проголошення Возз'єднання, більшовики зайняли столицю України Київ, Східну Галичину завоювали поляки, а Закарпаття окупувала Чехословаччина.

     Але хоча Акт «Злуки» 1919 виявився декларативним, ідея свободи та соборності продовжувала жити. На початку 1990-х років, у період руху за відродження незалежної України, вона набула нового розвитку. Так, у 1990 році цього дня мільйони жителів України вишикувалися в живий ланцюг від Львова до Києва, відзначаючи День соборності.

     З того часу щороку 22 січня на вулицях Києва та інших міст проходять різноманітні масові та урочисті заходи з нагоди Дня соборності України.

     Вітаємо вас з Днем Соборності України!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора