A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Зустріч із земляком, письменником, упорядником енциклопедії «Черкащина» Віктором Жадьком

Дата: 10.05.2024 14:52
Кількість переглядів: 62

    «Творчість – це моя солодка каторга», під таким девізом 10 травня у актовій залі ДНЗ Жашківського АТПЛ відбулася зустріч із земляком, письменником, упорядником енциклопедії «Черкащина» Віктором Жадьком. Учні 10 і 11 класу Жашківського опорного ліцею №2 були запрошені на цей захід.

     Віктор Олексійович Жадько – завідувач кафедрою журналістики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік АН ВО України. Член Національної Спілки журналістів України, Національної спілки письменників України та Національної спілки краєзнавців України.

  «Іду за Шевченком» – така назва однієї із книг письменника, публіциста, вченого Віктора Жадька. У цих словах – сутність дослідницької праці шевченкознавця. Автор упродовж кількох років пройшов усіма шляхами Шевченка, зафіксував їх на світлинах, з об’єктивною достовірністю вказав місця, які Шевченко малював, уточнив адреси поета. Результатом і цих польових досліджень, і копіткої кабінетної праці стало гроно шевченкіани Віктора Жадька.

    Віктор Жадько ‑ єдиний нині в Україні письменник, який всебічно продовжує досліджувати життя і творчість Тараса Шевченка. Двадцять років тому пішки пройшов 246 кілометрів шляхом Тараса ‑ від Києва до Канева, надрукувавши книгу «Іду за Шевченком». Нині видання, подароване автором, є майже у всіх школах і бібліотеках Київщини, Черкащини, Миколаївщини, а також Музеї «Кобзаря», а заходи, зустрічі чи конференції зачасту розпочинаються із назви цього видання. Віктор Олексійович відвідав упродовж трьох місяців 800 сіл Черкащини та історичні місця, пов’язані із життям і творчістю Тараса Шевченка, родичів, знайомих, зібрав унікальний краєзнавчо-мистецький матеріал про оточення Кобзаря та краю та зробив 3500 світлин ‑ такого енциклопедичного видання не має жодна область України.

  На зустрічі науковець  говорив переважно про свої знахідки і відкриття в шевченкознавстві, некрополезнавстві, використовуючи маловідомі літературні та мемуарні джерела, архівні матеріали. Розповідь супроводжувалася відеорядом.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора