Онлайн - конференція з Національним університетом цивільного захисту України
З метою організації проведення профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Жашків та обґрунтованого вибору ними напряму подальшої вищої освіти учні 11 класу Жашківського опорного ліцею №2 взяли участь у просвітницьких заходах та відкритій онлайн - конференції, проведеної 18 квітня 2024 року
Національний університет цивільного захисту України - один із найстаріших закладів вищої освіти – єдиний у системі ЗВО нашої держави, який здійснює підготовку фахівців за всіма спеціальностями та освітніми програмами для цивільного захисту України та інших країн. Історія закладу розпочалася ще в далекому 1928-му із Всеукраїнських пожежно-технічних курсів, які через два роки дістали статус Харківського пожежного технікуму, у 1946 році – пожежно-технічного училища, у 90-х та 2000-их – інституту, академії. Від 2009 року заклад акредитовано як Національний університет цивільного захисту України. Відповідний Указу був підписаний Президентом України від 01 грудня 2009 року N 990/2009 «Про надання Університету цивільного захисту України статусу національного». За роки функціонування закладу підготовлено понад 35 тисяч фахівців, серед них - майже 800 спеціалістів для Республіки Азербайджан, Таджикистану, Молдови, Грузії, Вірменії. Його випускники очолювали МНС України, гарнізони пожежної охорони, МНС й управління МВС на теренах нашої держави та за її межами. 30 випускників стали генералами. Серед них – очільники вишу Володимир Росоха (ректор 1998-2005 рр.) та Володимир Садковий (ректор 2005-2023 рр.).
Наразі в НУЦЗ України функціонують п’ять факультетів (цивільного захисту, оперативно-рятувальних сил, соціально-психологічний, пожежної безпеки, техногенно-екологічної безпеки), навчально-науково-виробничий центр, кафедра військової підготовки, а також відокремлений структурний підрозділ університету – Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.
Підготовку фахівців здійснюють за освітніми (освітньо-науковими) ступенями бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук.
У стінах НУЦЗУ здобувачі вищої освіти навчаються за понад тридцятьма освітніми програмами спеціальностей цивільна безпека, пожежна безпека, психологія, екологія, кібербезпека та захист інформації, хімічні технології та інженерія, комп'ютерні науки, туризм і рекреація, соціальна робота, публічне управління та адміністрування.
Підготовку фахівців вищої кваліфікації здійснюють через докторантуру та ад’юнктуру, яка, відповідно до вимог нормативних документів, має ліцензію на п’ять спеціальностей – цивільна безпека, пожежна безпека, технології захисту навколишнього середовища, психологія, публічне управління та адміністрування.