Виховний захід: День тонкого млинця
02 лютого 2025 року святкується День тонких млинців.
03 лютого 2025 року соціальний педагог Маринчук Оксаною Борисівною та учнями з ООП 5-9 класів приєдналися до щорічного свята зберігаючи цю традицію, адже учні змалечку намагаються дотримуватись певних звичаїв своїх дідів і прадідів.
Учням цікаво було послухати розповідь " То хто ж насправді винайшов млинці?", Чому ця страва стала такою популярною?, Символом чого є млинці ? Які основні інгредієнти приготування млинців?
В українські кухні млинці можуть готуватися з пшеничного, кукурудзяного чи гречаного (гречаники) борошна або пшона чи манки.
Невже можна відмовитися від цього борошняного виробу, смачного, ароматного млинця. Млинці на воді , на молоці, заварні млинці, сироватці, до незвичайних картопляних, бананових, горіхових млинців.Млинці завжди актуальні: влітку і взимку, для ситного сніданку або легкої вечері, на кожен день або до святкового столу. Господині їх люблять за простоту: тісто готується дуже швидко, а смажиться кожен млинець і зовсім 1-2 хвилини.
А начинки? Існує величезна різноманітність солоних і солодких начинок для млинців!
Фрукти, ягоди, овочі, м'ясо, риба, ікра, шоколад і т.д.
Ми ж з учнями, смакували млинці із грушево- сгущеним молоком, сливово-шоколадним повидлом, маковою начинкою, кисломолочним сиром з родзинками та вишнями. Смакота!
На теперішній час млинці вважаються символом сонця,тепла, затишку та святкових днів. Миру у Вашому домі.
14:17 03.02.2025