2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Дата: 08.04.2021 15:27

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

Книга – це віконце, через яке діти

бачать і пізнають світ і самих себе.

В.О. Сухомлинський

Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875 рр.). Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.  В історії літератури мало знайдеться письменників, які би заслуговували на звання: «Великий казкар», «Добрий чарівник», «Король казок». У казках Андерсена добро і любов перемагають, але інколи його твори залишають легкий смуток і роздуми. Після читання хочеться помовчати, побути сам на сам зі своїми почуттями, а потім знову повернутися до книжки. Письменник спеціально нікого не повчає, нічого не проголошує, він просто веде нас по своїй казковій країні й спонукає думати і співпереживати.

До Міжнародного дня дитячої книги  в бібліотеці було проведено екскурсію, учні ГПД переглянули мультфільм "Олов’яний солдатик" за однойменною казкою Андерсена. З учнями 6 класу  проведено вікторину "Класика дитячої літератури.