STEM - дослідження «Як рослини п’ють воду?»

Дата: 08.02.2023 21:41

Під час вивчення теми «Транспорт речовин» учні 6 класу разом із вчителем біології Гвоздик І. О. підготували й провели STEM - дослідження «Як рослини п’ють воду».

Відомо, що вода з розчиненими мінеральними солями потрапляє в рослину із ґрунту  через кореневі волоски кореня й судинами рухається по стеблу вгору до листків. Квіткові рослини, які позбавлені кореневої системи, не втрачають можливості поглинати рідину стеблами, листками, пагонами.

Спостерігати за рухом речовин по стеблу допомогли досліди із забарвленими розчинами. Для цього діти  у пластикових стаканчиках підготували розчин з води та харчових домішок, розділили пекінську капусту на листки, які помістили у приготовлені розчини.

Шестикласники побачили зміну кольору листків капусти вже через 5 хвилин, а наприкінці шкільного дня учні виявили вражаючі результати: листки повністю зафарбувалися у колір барвника. Таким чином, школярі побачили як рослини п’ють воду, дізналися про особливості руху речовин по стеблу, листках рослини, навчились проводити досліди і пояснювати їх.