Звичаї та традиції святкування Калити

Дата: 10.12.2019 21:00

Свято Андрія Первозванного  -  дуже популярне і шановане протягом багатьох віків в Україні, дійшло і до наших часів. Щораз нові покоління приймають його за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді. Це одне з найулюбленіших передноворічних свят, яке традиційно відзначається в нашій школі.  Організаторами та учасниками цього календарно-обрядового дійства були учні  7 класу (класний керівник Маламура Світлана Петрівна).

Учасники цього заходу старались якнайкраще передати  споконвічні традиції українського народу. Не обійшлося на святі без ворожіння. До приходу парубків дівчата намагались дізнатись про свою долю. Згадали, як колись передбачали її їхні мами та бабусі : ворожили  на свічку, на тин, на миску, на чобітки, слухали, засівали коноплі, приказуючи:

Андрію! Андрію!

Я на тебе коноплі сію;

Спідницею волочу, -

Бо дуже заміж хочу.

Найсмачнішою частиною свята стало частування гостей цукерками та калитою.