A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Наш вічний біль - Афганістан

Дата: 15.02.2023 19:15
Кількість переглядів: 18


   Щорічно на державному рівні українська спільнота відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого 2023 року виповнюється 34 роки з моменту закінчення завершального етапу виведення радянських військ із Афганістану. Цього дня  відзначають скорботний День пам'яті воїнів-афганців.

Сьогодні у нашому ліцеї учні 9 класу разом з педагогом організатором Заплішною Т.М. стали учасниками заходу « Наш вічний біль - Афганістан».

Ми повинні пам'ятати тих, хто пережив цю війну,тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав. Молоді люди йшли туди не заорденами і медалями. Вони вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Що ми знаємо про афганську війну? Можна розповісти про ту страшну неоголошену війну, що розтяглася на довгих 10 років, мовою цифр. Війна  тривала  9 років,1 місяць і 19 днів.Будь-яка війна у цифрах - це страшно й моторошно. Для кожного з-понад  600 тисяч тих, хто служив у Афгані, вона була і залишається «своєю».  Для тих, хто не повернувся - і для живих. Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських  людей, бо через Афганістан пройшло їх з України понад 160 тисяч. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдатів, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.                      

                          ...Афганські гори, кров’ю, ви, омиті,
                             тих  юних  тіл, що гинули в бою.
                             І ви,пекельні, горем оповиті,
                             а мертвим душам місце у раю.
                             Ви відчували запах смерті в битві,
                             і кожен спраглий подих до життя,
                            жага і віра, сплетені в молитві,
                            думки юнців, їх щире каяття...

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора