Виховний захід до Міжнародного Дня рідної мови "Наша мова калинова"

Дата: 21.02.2024 15:51

Щороку 21 лютого починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
   Історія цієї дати має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників, переважно студентів, які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні рідної - бенгальської - мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
    Класними керівниками 8-А та 8-Б  Гоменюк С.С. та Панасюк О.М. було проведено виховну годину до Міжнародного дня рідної мови. Учні ознайомились з історією заснування даного свята, переглянули відео, дізналися  цікаві факти про мову. Взяли участь у вікторині та спробували відгадати виконавців народних пісень. Учні захоплено слухали та відповідали на поставлені питання, адже саме зараз в період повномаштабного вторгнення мова є невід'ємною частинкою ідентичності українців.