Жашківської міської ради Черкаської області

Гуртківці продовжують пізнавати світ спортивних ігор

Дата: 23.12.2021 13:25
Кількість переглядів: 84

Баскетбол (англ. basketball від basket — «кошик» і ball — «м'яч») — спортивна командна гра з м'ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик). Баскетбол є олімпійським видом спорту.

Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.

В баскетбол грають дві команди, від кожної з яких на майданчику одночасно діють п'ять гравців.

Мета кожної команди в баскетболі — закинути баскетбольний м'яч у кошик суперника і перешкодити іншій команді опанувати м'ячем і закинути його в кошик своєї команди. М'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, не ударяючи їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком — порушення. Випадкове ж зіткнення або торкання м'яча стопою або ногою не є порушенням.

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок.

За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:

1 очко — кидок зі штрафної лінії;

2 очки — кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії);

3 очки — кидок з-за триочкової лінії на відстані

Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним з гравців.

Порушення

Аут — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика.

Пробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення.

Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше ніж три секунди у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу.

П'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секунд.

Вісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд.

24 секунди — команда володіла м'ячем понад 24 секунди. Тоді м'яч віддається команді суперника.

Опікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає.

Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.

Фол в баскетболі — недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Серед видів фолів є такі як: персональний; технічний;   неспортивний; дискваліфікуючий.

Гравець, який отримав 5 фолів в матчі повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у матчі .Кожен фол йде в рахунок командних фолів, за винятком технічного фолу, отриманого тренером, офіційною особою команди чи гравцем на лавці запасних.

Федерація баскетболу України заснована 28 лютого 1992 року та офіційно прийнята до членів Міжнародної Федерації баскетболу (ФІБА) 10 липня 1992 року.

За період існування ФБУ було проведено дванадцять чемпіонатів України. У нинішньому XIII Чемпіонаті беруть участь 68 команд (20 жіночих та 48 чоловічих

Національна баскетбольна асоціація (НБА; англ. National Basketball Association, NBA) — чоловіча професіональна баскетбольна ліга Північної Америки, зокрема США та Канади.). Була заснована у 1946 році; перейменування в НБА відбулося після об'єднання з Національною Баскетбольною Лігою.

Найбільша кількість титулів НБА: «Бостон Селтікс» вигравала чемпіонат НБА 17 разів: в 1957, 1959–1966, в 1968, 1969, 1974, 1976, 1981, 1984, 1986 і 2008 роках.

Найбільший рахунок в НБА: найбільший рахунок в сумі становить 370 очок, коли «Детройт Пістонс» перемогли «Денвер Наггетс» 186 : 184 в Денвері (штат Колорадо, США) 13 грудня 1983 року. Овертайм грався після рахунку 145 : 145 в основному часі.

Рекордна серія перемог: «Лос-Анджелес Лейкерс» встановила рекорд НБА, з 5 листопада 1971 року по 7 січня 1972 року вигравши 33 матчі поспіль.

Українські гравці НБА: Олександр Волков США «Атланта Гокс» (1989—1992); Кирило Фесенко США «Юта Джаз» (2007—2011), США «Індіана Пейсерз» (2011—2012); Олексій Лень: США «Фінікс Санз» (2013—2018), США «Атланта Гокс» (2018—2020), США «Сакраменто Кінґс» (2020—); Святослав Михайлюк: США «Лос-Анджелес Лейкерс» (2018), США «Детройт Пістонс» (2019—).

Наші команди дівчат і хлопців в різні роки.