До Дня цивільного захисту

Дата: 16.05.2023 12:21

На підставі Кодексу цивільного захисту України (№ 54-УІ від 02.10.2012, із змінами, внесеними згідно із Законами №224-УІІ від 20.06.2013), згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 3 вересня 2009 року № 814 «Про Положення про Функціональну підсистему «Освіта і наука України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру», відповідно до наказу відділу освіти Жашківської міської ради від 20.04.2023 №80 «Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти», з метою практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу за їх віковими категоріями теоретичних знань та навичок з питань цивільного захисту 12 травня 2023 року в ліцеї було проведено День цивільного захисту.

У ліцеї проведено тренування «Увага всім! Повітряна тривога!» та «Увага! Пожежа!». Здобувачі освіти відпрацювали дії у разі виникнення пожежі, обговорили різні ситуації та пропонували варіанти виходу з них. За сигналом «Увага! Пожежа!» відбулася організована евакуація учасників навчально-виховного процесу з приміщення школи за схемами евакуації. Ніхто з учителів та учнів завчасно не був попереджений про проведення навчань. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації. Діти покидали школу без паніки, організовано. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи. Також цього дня класні керівники провели уроки для своїх учнів на тему «Надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій», тематичні бесіди та уроки: «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!», «Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях», «Дії в умовах воєнного стану», «Екстрена валіза. Що потрібно мати на випадок евакуації населення», «Дії під час обстрілу», «Емоційний стан. Контроль власної поведінки під час воєнного стану», «Правила поведінки у соцмережах», «Дії при вимиканні електроенергії», «Дії у разі потрапляння під завал будинку», «Дії в разі виявлення вибухонебезпечних предметів», «Дії в разі хімічної атаки та атаки білим фосфором», «Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях», «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру», «Основні положення законодавства України щодо порятунку й захисту людей у надзвичайних ситуаціях», «Дії людини у разі виникнення надзвичайних ситуацій від дії зброї масового ураження і звичайної зброї». Учні переглядали відеофільми про дії населення під час військових дій та військового стану, пригадали події 26 квітня 1986 року та російської окупації Чорнобильської АЕС російськими військами у березні 2022 року. Школярі ліцею організували онлайн-виставку малюнків «Дії людини у надзвичайних ситуаціях».