A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №2
Жашківської міської ради Черкаської області

Розкажіть своїм дітям про переваги читання

Дата: 02.03.2023 12:00
Кількість переглядів: 11

Розкажіть своїм дітям про переваги читання

Читання стимулює уяву. Телевізор думає за вас. Він подає вже все готове: вирази обличчя, відтінки голосу та сцену.

Коли ж ви читаєте, то самі підбираєте дійових осіб, ставити сцену й керуєте діями. Людина має більший контроль над інформацією, коли читає книжку, аніж коли дивиться якусь телепередачу. Як спостеріг доктор Бруно Бетельгайм, «телевізор полонить уяву, однак не випускає її зі свого полону. Добра книжка одночасно і стимулює розум, і дає йому волю».


Читання розвиває вміння говорити. Читання вимагає й розвиває вміння говорити, воно тісно пов'язане з мовою та письменністю. Один шкільний вчитель з Англії каже: «Безперечно, успішність учня великою мірою залежить від його лексикону: як від того, скільки він розуміє з прочитаного, так і від того, як він міркує, коли пише; окрім читання, не існує іншого способу збагачення лексикону».


Читання виховує терпіння. На екрані телевізора лише може змінитися тисяча картин, не даючи глядачеві багато часу для аналізу побаченого. Така техніка буквально програмує коротку стійкість уваги. Деякі вивчення показують зв'язок між надмірним проведенням часу біля телевізора з імпульсивністю рішень та непосидючістю дітей і дорослих.


Читання вимагає терпіння. Речення, абзаци та сторінки минають одні за одними, і все проходить логічно, далеко та інтуїтивно. Читачу слід своїм власним темпом тлумачити прочитане, оцінювати його та роздумувати над ним.

Читання є складним процесом розшифровування інформації, що вимагає (і розвиває) терпіння.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора