Десять заповідей для батьків

Дата: 10.11.2021 14:13

Десять заповідей для батьків

• Не чекайте, що ваша дитина буде такою, якою є ви, або такою, як ви хочете. Допоможіть їй стати не вами, а собою.
  • Не жадайте від дитини плати за все, що ви для неї зробили. Ви дали їй життя, як вона може віддячити вам? Вона дасть життя іншому, той – третьому, і це – незворотний закон подяки.
  • Не зганяйте на дитині свої образи, що у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієте, те й зійде.
  • Не ставтеся до її проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, й, будьте упевнені, дитині важче ніж вам, а може й більше, оскільки в неї немає досвіду.
  • Не принижуйте!
  • Не забувайте, що най важливіші зустрічі людини – це її зустрічі з дітьми. Звертайте більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
  • Не мучте себе, якщо не можете зробити щось для своєї дитини. Мучтесь, якщо можете – але не робите. Пам’ятайте, що для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
  • Дитина - не тиран, що заволодіває всім вашим життям, не тільки плід від плоті й крові. Це та дорогоцінна чаша, яку життя дало вам на зберігання й розвиток у ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері й батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, дана на зберігання.
  • Умійте любити чужу дитину. Ніколи не робіть чужому малюкові те, що не хотіли б , щоб робили вашому малюкові.
  • Любіть свою дитину будь-якою – не талановитою, не вдачливою, дорослою. Спілкуючись із нею – радійте, тому що дитина – це свято, яке поки що з вами.

Поради батькам першокласників

Перші кроки до читання краще зробити разом. Уміння читати у справжньому розумінні цього слова – співчувати героям, ставити себе на позицію іншого, перейматися тим про що читаєш – не приходить само собою. Треба, щоб читання стало подією емоційного життя. Як це зробити?

Для читання вибирайте такі книги, у яких розповідається про повсякденне життя, про життя ровесників дитини, про все, що зрозуміло й цікаво.

Для маленького читача важливі ілюстрації у книзі. Учіть дитину роздивлятися малюнок, помічати деталі. Ставте запитання: «Що намальовано?», «Що вони роблять», «Як їх звати?».

Просіть намалювати те, про що вони прочитали.

Не екзаменуйте дитину, а навпаки, висловлюйте справжню цікавість, доброзичливість до того, що вона хотіла сказати про свої враження.

Грайтеся з дитиною. Наприклад, сьогодні в ролі автора, завтра – у ролі читача. Так формується увага до тексту, вдумливе читання.

10 порад із виховання маленького читача

1.       Читайте вашій дитині казки, поштові листівки, інструкції до ігор. Це важливо для дитини.

2.       Доки дитина росте, показуйте їй малюнки. Кольори і форми вразять її, а слухання веде   до вивчення.

3.       Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозволяйте дітям вибирати книги самостійно.

4.       Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією. Якщо для читання будуть підібрані правильні книги, то навіть старшим дітям буде цікаво читати вголос.

5.       Пам’ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращий спосіб привернути увагу на деякий  час.

6.       Заохочуйте дітей до читання вголос, у той час, коли ви готуєте їсти, прасуєте, шиєте,                  займаєтесь пранням білизни.

7.       Використовуйте телебачення, щоб привернути увагу до читання. Більше читайте про                 людей, країни і різні речі, котрі цікавлять вашу родину.

8.       Тримайте вдома безліч матеріалу для читання

9.        Зберігайте дитячу літературу на полицях, щоб діти могли її дістати.

10.   Нехай ваша дитина побачить вас за читанням. Розмовляйте стосовно того, про що читаєте.

11.   Даруйте дітям книги. Цим ви дасте зрозуміти, що книги – особливі.

Ніколи не пізно заохочувати дитину до читання, оскільки діти слухають історії, вони вивчають нові словосполучення, збільшують запас слів, удосконалюють мислення.

Читання в дитинстві формує:

·         якості розвиненої особи;

·         уяву про навколишній світ;

·         вміння шукати і використовувати інформацію;

·         здатність ефективно спілкуватися;

·         спроможність адаптуватися у мінливому світі.

Читачі від «не читачів» відрізняються тим, що:

·         мають активну творчу уяву;

·         краще, точніше формулюють думку;

·         вільно її висловлюють як усно, так і письмово;

·         вступають в контакт;

·         приємні в спілкуванні.

10 порад як зацікавити дітей читанням

1.       Давайте хороший приклад вашій дитині, показуйте їй як вам подобається читати.

2.Тримайте вдома велику кількість книг і журналів. Нехай ваша дитина бачить   вас за читанням.

3.  Дайте дитині подивитись вашу книгу. Визначте місце і час для читання.

4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад.Спортивні змагання, тварини чи балет, включаючи художню літературу.

5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй.

6. Заохочуйте ваших дітей до листування з однолітками, друзями, які переїхали, родичами.

7.Організуйте пошук «скарбів». Заховайте якусь річ, а потім залишіть записку, яка приведе  до «скарбу».

8. Заплануйте   екскурсію в зоопарк, музей, цирк, знайдіть книги з цим пов’язані і поділіться  ними з вашою дитиною

9. Заохочуйте вашу дитину складати різні історії і записуйте їх у той час коли вона  розповідає.                                                                                                                                    10.   Якщо ваша дитина - неохайний читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких як  коробки з-під каші, наклейки, старі листівки. .